Dračia krv v mágii a rituáloch

otvorená kniha mágie s dračou krvou

Mágia a rituály stáročia fascinujú rôznych okultistov, mystikov a takzvaných čarodejníkov. Od stredoveku bolo spísaných veľa čarodejníckych kníh s kúzlami, zaklínadlami, receptami a návodmi na rôzne čarodejnícke praktiky. V mnohých z nich môžete nájsť zložku s názvom dračia krv. Zrejme to nie je krv pravých drakov …

… tak čo to vlastne je a ako sa používa?

dračia krv v rituáloch

Čo je to Dračia krv?

Dračia krv je vlastne živica, ktorá sa získava z dračích stromov. Tento výstižný názov dostala vďaka jej jasnočervenému sfarbeniu. Dračia krv ako ju poznáme dnes, ale nie je presne taká istá ako tá, ktorú poznali už staroveké kultúry.

dračia krv v mažiari

V závislosti od toho, akou magickou cestou sa rozhodnete vydať, existuje pre Dračiu krv niekoľko využití.

Kaweesakova dračia krv prináša šťastie.

Ako kadidlo sa používa na odvrátenie zla a prináša tiež šťastie, peniaze a lásku. Keď sa prášková dračia krv spáli na drevenom uhlí, čistí to domov a zbavuje priestor zla. Ak predchádzajúci užívateľ miesta zanechal negatívnu energiu, stačí zapáliť kadidlo s Dračou krvou, alebo prášokom z dračej krvi posypať obvod priestoru, aby sa negatívna energia zničila. Hovorí sa, že je tento rituál je obzvlášť vhodný pri sťahovaní sa do nového domu alebo bytu. Ak je potrebné zabezpečiť v priestore dodatočnú ochranu, stačí dračiu krv zmiešať so sušenou šalviou alebo sladkou trávou.

Rituály spojené s láskou

Prášok Dračej krvi používajú tiež ženy, ktoré chcú dostať ponuku manželstva. Napíšu meno svojho milenca na malý štvorec hnedého papiera, a krížom cez jeho meno napíšu svoje. Do papierika zabalia prášok Dračej krv a tento balíček vhodia do ohňa, pričom odriekajú svoje želanie.

Olej z dračej krvi

V niektorých tradíciách ľudovej mágie sa živica primiešava do oleja. Takýto dračí olej sa používa napríklad na zvýšenie osobnej sily. Olejom z dračej krvi sa môže napríklad potierať sviečky červenej farby pri rituáloch prinášajúcich šťastie a silu. Potierať sa s ním môžu pre šťastie aj predmety a náradie s ktorými sa manipuluje v práci.

Vytvorte olej na pritiahnutie peňazí pridaním kúskov Magnetitu do oleja z dračej krvi. Potretie rúk takýmto olejom prináša šťastie pri hraní hazardných hier. Pridaním škorice a kúskov ruženínu vytvoríte milostný olej. Na očistnú mágiu pridajte do oleja niekoľko kúskov hematitu alebo onyxu spolu s rozmarínom alebo šalviou a použite ich na pomazanie dverí a okien. To pomôže udržať negatívnu energiu mimo domu.

olej z dračej krvi

Suplovanie ohňa

Je všeobecne známe, že Dračia krv sa spája s elementom ohňa. Je teda možné ju použiť ako náhradu ohňa v neprítomnosti sviečky, alebo použiť v rituáloch, v ktorých sú potrebné plamene, slnko, teplo alebo podobná energia.

V niektorých Wiccanských tradíciách mágie sa Dračia krv používa na liečenie, ochranu a vyháňanie diabla. Mnoho liečiteľov verí, že pridanie Dračnej krvi k akémukoľvek inému kadidlu alebo bylinnej zmesi zvýši účinnosť pôvodnej zmesi.

Očistný vydymovací rituál

vydymovací rituál z dračej krvi

Budete potrebovať:

– niekoľko kúskov kadidla z dračej krvi
– uhlík do kadidelnice
– vhodnú nehorľavú nádobu – kadidelnicu
– zväzok vtáčích pier
– zapaľovač/zápalky

Očista priestoru

V prvom rade si musíte v mysli sformulovať, čo chcete rituálom dosiahnuť. Ideálne je pripraviť si mantru alebo formulku, ktorú si budete opakovať počas celého rituálu.

Poriadne vyvetrajte daný priestor a vykonajte nasledujúce kroky:

 1. Položte uhlík do kadidelnice a zapáľte ho.
 2. Opatrne položte na tlejúci uhlík niekoľko kúskov dračej krvi
 3. Nechajte ju tlieť, až začne produkovať výraznú vôňu.
 4. Prejdite po celom obvode miestnosti a dlaňou alebo zväzkom vtáčích pier rozvievajte vôňu smerom od steny do stredu miestnosti.
 5. Môžete postupne pohybovať kadidlom po celom priestore a pritom opakujte pripravenú mantru.
 6. Nezabudnite prejsť všetky výklenky, rohy a kúty, v ktorých sa negatívna energia rada zdržiava.

Očista aury

Ak chcete očistiť energetické pole osoby a zbaviť ho nahromadenej negatívnej energie, odporúčame nasledujúce kroky:

 1. Postavte sa pred danú osobu, ktorá stojí pred vami s rozpaženými rukami.
 2. S tlejúcim kadidlom v miske robte kruhové a eliptické pohyby popri osobe.
 3. Začnite od spodnej časti nôh a postupujte až k vrcholu hlavy.
 4. Nezabudnite očistiť dymom aj obe chodidlá (požiadajte osobu o zdvihnutie každej nohy).
 5. Očistite obe nohy, obe ruky.
 6. Nezabudnite prejsť a vydymiť aj oblasti pod pazuchou, pred trupom a za ním.
 7. Pokračujte popri chrbtici, krku až ku hlave, okolo uší, popred tvár.
očista priestoru kadidlom

Prečítajte si viac infomácií o pôvode a výskyte Kaweesakovho dračieho stromu.