Dračie stromy prinášajú šťastie

šťastný bambus - dracéna sanderiana

V krajinách, kde sa dračie stromy prirodzene vyskytujú, sú o tom ľudia presvedčení. V Thajsku určite. Keďže dračie stromy a dracény sú známe svojou odolnosťou a dlhovekosťou, mnohí veria, že symbolizujú práve vytrvalosť, prosperitudlhý šťastný život. Vedeli ste to? Alebo máte doma niektorý druh dracény len preto, že sa vám skrátka páči?

A možno máte doma Šťastný bambus a náramne sa vám darí. A doteraz ste ani len netušili, že v skutočnosti je to dracéna.

Štastný bambus, Lucky Bamboo, Dracéna Sanderiana - nosí šťastie

Šťastný bambus (Lucky Bamboo)

Bambus je považovaný za rastlinu, ktorá dodáva energiu a ktorá je symbolom dlhovekosti.

Čínsky názov pre Šťastný bambus je  Fu Gwey Žu. V preklade Fu znamená „bohatstvo“, Gwey znamená „moc a energiu“ a Žu jednoducho „bambus“).

Skutočný názov je však Dracaena Sanderiana. Napriek tomu, že v niekoľkých ďalších názvoch sa vyskytuje slovo „bambus“, táto rastlina má úplne iný taxonomický poriadok, patrí medzi dracény a pochádza z Afriky.

Jej stonka je mäsitá, čo ju odlišuje od bambusu. Je to veľmi húževnatá rastlina, dobre znáša suchý vzduch a nevyžaduje príliš časté kropenie vodou. Obľubuje svetlejší dobre vetraný priestor. Ak je vysadená v zemi, stráca svoj bambusový vzhľad a listy získajú podobný tvar ako ostatné dračie stromy, podobne ako Kaweesakov dračí strom.

Vône s tónmi šťastia

V to, že dračie stromy prinášajú šťastie, veria aj kozmetické a módne značky. Niektoré sa rozhodli priniesť na trh vône, s tónmi dracény a šťastia.  

Avon prišiel na trh v roku 2018 s toaletnou vodou Avon Luck Limitless, ktorá má šťastie aj v názve. Je to výrazne mužná vôňa, ktorá pozdvihne sebavedomie v akúkoľvek dennú hodinu.

Toaletná vôňa Avon Luck s tónmi dracény

Tóny vône

Hlava: dracéna sanderiana (šťastný bambus)

Srdce: muškátový oriešok, biely zázvor, levanduľa

Základ: ambrové drevo, madagascarský vetiver

Ak by ste ju radi vyskúšali, stále je dostupná napríklad v parfumérii notino.

Veľa šťastia!

Zaujímajú vás ďalšie výhody, prečo si domov zadovážiť dračie stromy? Prečítajte si náš článok o 6 benefitoch pestovania dracén.